CT1008LSF-272M
Mfr.Part #
CT1008LSF-272M
Description
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Series :
ct1008lsf
Tolerance :
±20%
Inductance :
2.7 µH
Frequency - Self Resonant :
135MHz
DC Resistance (DCR) :
1.28Ohm
Datasheets
CT1008LSF-272M
Central Technologies CT1008LSF-272M
CT1008LSF-272M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD