CT1008HQF-47NG
Mfr.Part #
CT1008HQF-47NG
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Series :
ct1008hqf
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
1.45GHz
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Tolerance :
±2%
Inductance :
47 nH
Datasheets
CT1008HQF-47NG
Central Technologies CT1008HQF-47NG
CT1008HQF-47NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD