CT1008CSF-101J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT1008CSF-101J
Manufacturer
Central Technologies
Description
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
560mOhm
Product Status :
Active
Inductance :
100 nH
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Series :
ct1008csf
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Datasheets
CT1008CSF-101J
Central Technologies CT1008CSF-101J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD