CT0402LSF-51NK
Mfr.Part #
CT0402LSF-51NK
Manufacturer
Central Technologies
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Description
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Mounting Style :
Surface Mount
Screening Level :
Industrial
Packaging :
Bulk
Pin Count :
4
Product Height (mm) :
0.9(mm)
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
Frequency - Self Resonant :
1.93GHz
Product Depth (mm) :
5(mm)
Inductance :
51 nH
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Tolerance :
±10%
Product Length (mm) :
7(mm)
Series :
ct0402lsf
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
QFN
Datasheets
CT0402LSF-51NK
Central Technologies CT0402LSF-51NK
CT0402LSF-51NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD