CT0402CSF-22NH
Mfr.Part #
CT0402CSF-22NH
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
22 nH
Series :
ct0402csf
Type :
Multilayer
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
DC Resistance (DCR) :
360mOhm
Datasheets
CT0402CSF-22NH
Central Technologies CT0402CSF-22NH
CT0402CSF-22NH datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD