CSX-750FCF3686400T
Mfr.Part #
CSX-750FCF3686400T
Description
XTAL OSC XO 3.6864MHZ CMOS TTL
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.063 1.60mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
25mA
Output :
CMOS, TTL
Voltage - Supply :
5V
Frequency :
3.6864MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
10mA