CFS-20632768DZFB
Mfr.Part #
CFS-20632768DZFB
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Published :
Frequency :
32.768kHz
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.075Dia 1.90mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35kOhms
Packaging :
Bulk
Series :
CFS-206
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Load Capacitance :
12.5pF
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±20ppm