CSRF2512JT39L0
Mfr.Part #
CSRF2512JT39L0
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.039 OHM 5% 2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Size / Dimension :
0.254Lx0.128W 6.45mmx3.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
39mOhm
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
CSRF
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Power (Watts) :
2W
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed Plastic
Datasheets
CSRF2512JT39L0
FIXED RESISTOR CSRF Series, Metal Foil, 39mOhm, 2W, ±5%, -55°C~170°C