CSR1225JTR150
Mfr.Part #
CSR1225JTR150
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 0.15 OHM 5% 3W 2512 WIDE
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
CSR
Resistance :
150mOhm
Tolerance :
±5%
Published :
Size / Dimension :
0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
3W
Composition :
Thick Film
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
1.0414mm