CSR1225JT2R40
Mfr.Part #
CSR1225JT2R40
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 2.4 OHM 5% 3W 2512 WIDE
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
2.4Ohm
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%