CSR0805JKR250
Mfr.Part #
CSR0805JKR250
Description
RES 0.25 OHM 5% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
250mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W