CSR0603JKR500
Mfr.Part #
CSR0603JKR500
Description
RES 0.5 OHM 5% 1/8W 0603
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
500MOhm
0603 (1608 Metric)
Datasheets
CSR0603JKR500
Stackpole Electronics, Inc. CSR0603JKR500
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 500mOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C