CSR0603JK30L0
Mfr.Part #
CSR0603JK30L0
Description
RES 0.03 OHM 5% 1/8W 0603
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
12 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
30mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
CSR0603JK30L0
Stackpole Electronics, Inc. CSR0603JK30L0
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 30mOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C