CSR0603FTR475
Mfr.Part #
CSR0603FTR475
Description
RES 0.475 OHM 1% 1/8W 0603
Resistance :
475mOhm
2
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W