CSR0603FTR430
Mfr.Part #
CSR0603FTR430
Description
RES 0.43 OHM 1% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
JESD-609 Code :
e3
Series :
CSR
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
430mOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CSR0603FTR430
Stackpole Electronics, Inc. CSR0603FTR430
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 430mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C