CSR0603FTR300
Mfr.Part #
CSR0603FTR300
Description
RES 0.3 OHM 1% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
ROHS3 Compliant
Series :
CSR
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
300mOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CSR0603FTR300
Stackpole Electronics, Inc. CSR0603FTR300
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 300mOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C