CSR0603FKR120
Mfr.Part #
CSR0603FKR120
Description
RES 0.12 OHM 1% 1/8W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
120mOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm