CSNL2010JT10L0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSNL2010JT10L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.01 OHM 5% 1.5W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
10MOhm
Published :
Composition :
Metal Element
Contact Plating :
Tin
Series :
CSNL
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1.5W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~170°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CSNL2010JT10L0
FIXED RESISTOR CSNL Series, Metal Element, 10mOhm, ±5%, -55°C~170°C