CSNL1206FT30L0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSNL1206FT30L0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.03 OHM 1% 1W 1206
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
CSNL
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Element
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Resistance :
30mOhm
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
CSNL1206FT30L0
CSNL Series, Metal Element, 30mOhm, ±1%, -55°C~170°C