CS80C286-20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS80C286-20
Manufacturer
Intersil
Description
MPU WITH MEMORY MANAGEMENT
Stock
840
In Stock :
840
Manufacturer :
Intersil
Product Category :
Microprocessors
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Reach Compliance Code :
Compliant
Speed :
20 MHz
Supply Voltage :
5V
Terminal Pitch :
1.27mm
Address Bus Width :
24
Surface Mount :
yes
Number of Terminals :
68
Format :
FIXED POINT
Terminal Form :
J BEND
Boundary Scan :
No
Terminal Position :
QUAD
Length :
24.23mm