CPF210K000FKE14
Mfr.Part #
CPF210K000FKE14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Description
RES 10K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Pins :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
Unknown
Package / Case :
Axial
Diameter :
3.68mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Voltage - Rated :
350V
Voltage - Rated DC :
350V
Composition :
Metal Film
Resistance :
10kOhm
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
1%
Military Standard :
Not
Power Rating :
2W
Length :
10.8mm
Max Operating Temperature :
230°C
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Bulk
Lead Diameter :
810 μm
Termination :
Datasheets
CPF210K000FKE14
Vishay / Dale CPF210K000FKE14
10kOhm, Metal Film,