CP0805B1890CSTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0805B1890CSTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Datasheet
Download
Description
DIRECTIONAL COUPLER
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Directional Coupler
Type :
Thin-Film Directional Coupler
RoHS :
Details
Number of Positions :
4
Length :
1.00 (304.80mm)
Series :
Mini-Mizer®
Cable Type :
Individual
Product Status :
Active
Product Type :
Signal Conditioning
Impedance :
50 Ohms
Termination Style :
SMD/SMT
Shielding :
Unshielded
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Color :
Multiple
Packaging :
Reel
Frequency Range :
1880 MHz to 1900 MHz
Package / Case :
0805 (2015 Metric)
Number of Positions Loaded :
All
Supplier Package :
SMD
Product Category :
Signal Conditioning
Product :
Directional Couplers
Operating Temperature Range :
- 40 C to + 85 C
Category :
Thin-Film Directional Coupler
2nd Connector :
Wire Leads
Operating Temperature :
-40 to 85 °C
Package :
Tape and Reel (TR)
1st Connector :
Male
Frequency :
1890 MHz