CP0003400R0JB143
Mfr.Part #
CP0003400R0JB143
Description
RES 400 OHM 3W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
7.9502mm
Max Power Dissipation :
3W
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Oxide, Wirewound
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
3W
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
3W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Height :
9.52mm
Resistance :
400Ohms
Datasheets
CP0003400R0JB143
Vishay / Dale CP0003400R0JB143
Through Hole 400Ohms, 3W, Metal Oxide, Wirewound,