CP00033R000KB14
Mfr.Part #
CP00033R000KB14
Description
RES 3 OHM 3W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Mount :
Through Hole
Resistance :
3Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
3W
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±10%
Composition :
Wirewound
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Height :
7.94mm
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Datasheets
CP00033R000KB14
Vishay / Dale CP00033R000KB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 3Ohm, Wirewound,