CP00033K300JB14
Mfr.Part #
CP00033K300JB14
Description
RES 3.3K OHM 3W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Height :
7.94mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
3.3kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
3W
Composition :
Metal Oxide Film
Non-RoHS Compliant
Lead Diameter :
0.813 mm
Series :
CP
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Datasheets
CP00033K300JB14
Vishay / Dale CP00033K300JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Metal Oxide Film,