CP000320R00KE66
Mfr.Part #
CP000320R00KE66
Description
RES 20 OHM 3W 10% AXIAL
Tolerance :
±10%
Max Power Dissipation :
3W
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Supplier Device Package :
Width :
7.9502mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Published :
Composition :
Wirewound
Resistance :
20Ohms
Datasheets
CP000320R00KE66
Vishay / Dale CP000320R00KE66
20Ohms, 3W, Wirewound,