CP000320R00JB14
Mfr.Part #
CP000320R00JB14
Description
RES 20 OHM 3W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Series :
CP
Height :
7.94mm
Resistance :
20Ohm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Power Rating :
3W
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Published :
Lead Diameter :
0.914 mm
Non-RoHS Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
CP000320R00JB14
Vishay / Dale CP000320R00JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 20Ohm, Wirewound,