CP0003200R0KB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP0003200R0KB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 200 OHM 3W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
200Ohm
Series :
CP
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height :
7.94mm
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Rated Temperature :
40°C
Composition :
Metal Oxide, Wirewound
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Axial
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Lead, Tin
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power Rating :
3W
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
No
Feature :
Flame Proof, Safety
Operating Temperature (Min) :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
3W
Mount :
Through Hole
Datasheets
CP0003200R0KB14
Vishay / Dale CP0003200R0KB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 200Ohm, Metal Oxide, Wirewound,