CP00031K500JB14
Mfr.Part #
CP00031K500JB14
Description
RES 1.5K OHM 3W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
3W
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.875 L x 0.313 W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient :
RoHS :
Non-Compliant
Features :
Flame Proof, Safety
Supplier Device Package :
Resistance :
1.5 kOhms
Operating Temperature :
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
Datasheets
CP00031K500JB14
Vishay / Dale CP00031K500JB14
1.5 kOhms, 3W, -,