CP000313K00JB14
Mfr.Part #
CP000313K00JB14
Description
RES 13K OHM 3W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
3W
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Terminal Shape :
Wire
Power Rating :
3W
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Resistance :
13kOhm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Diameter :
0.813 mm
Height :
7.94mm
Composition :
Metal Oxide Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
CP000313K00JB14
Vishay / Dale CP000313K00JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 13kOhm, Metal Oxide Film,