CP0002R4700JB14
Mfr.Part #
CP0002R4700JB14
Description
RES 0.47 OHM 2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Height :
6.35mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.813 mm
Resistance :
470mOhm
Tolerance :
±5%