CP00025K600JB14
Mfr.Part #
CP00025K600JB14
Description
RES 5.6K OHM 2W 5% AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Max Power Dissipation :
2W
Supplier Device Package :
Bulk
Width :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Flame Proof, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.6kOhms
Max Operating Temperature :
225°C
Power (Watts) :
2W
Length :
17.4498mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
CP00025K600JB14
Vishay / Dale CP00025K600JB14
5.6kOhms, 2W, Metal Oxide Film,