CMF20100K00GNEB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF20100K00GNEB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1W 2% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Failure Rate :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
Resistance :
100 kOhms
Series :
CMF
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
RoHS :
Non-Compliant
Size / Dimension :
0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm)
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Datasheets
CMF20100K00GNEB
Vishay / Dale CMF20100K00GNEB
100 kOhms, 1W, Metal Film,