CM7560-824
- Mfr.Part #
- CM7560-824
- Manufacturer
- API Delevan
- Package / Case
- Vertical, 4 PC Pin
- Datasheet
- Download
- Description
- CMC 820UH 2.8A 2LN TH
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- HTS Code :
- Height :
- 21.8694mm
- Published :
- 2002
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 60mOhm
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- Radiation Hardening :
- No
- Tolerance :
- 25%
- Pbfree Code :
- No
- Depth :
- 28.47mm
- Operating Temperature :
- -55°C~125°C
- Max DC Current :
- 2.8A
- ECCN Code :
- EAR99
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Termination :
- Radial
- Core Material :
- Ferrite
- Test Frequency :
- 1kHz
- Series :
- CM7560
- Terminal Finish :
- Tin (Sn)
- Factory Lead Time :
- 8 Weeks
- Lead Pitch :
- 10.2mm
- Mount :
- Through Hole
- Lead Free :
- Contains Lead
- Inductance :
- 820 µH
- Number of Lines :
- 2
- Packaging :
- Bulk
- Size / Dimension :
- 1.071Lx0.858W 27.20mmx21.80mm
- Inductance @ Frequency :
- 820μH @ 1kHz