CM7560-184
- Mfr.Part #
- CM7560-184
- Manufacturer
- API Delevan
- Package / Case
- Vertical, 4 PC Pin
- Datasheet
- Download
- Description
- CMC 180UH 4.5A 2LN TH
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Common Mode Chokes
- Published :
- 2010
- Packaging :
- Bulk
- Lead/Base Style :
- Pin
- HTS Code :
- Height :
- 21.8694mm
- JESD-609 Code :
- e3
- RoHS Status :
- Non-RoHS Compliant
- Lead Pitch :
- 10.2mm
- Mount :
- Through Hole
- Core Material :
- Ferrite
- Size / Dimension :
- 1.071Lx0.858W 27.20mmx21.80mm
- Inductance @ Frequency :
- 180μH @ 1kHz
- Number of Lines :
- 2
- Pbfree Code :
- No
- Tolerance :
- 25%
- Inductance :
- 180 µH
- Depth :
- 28.47mm
- ECCN Code :
- EAR99
- Filter Type :
- DATA LINE FILTER
- Test Frequency :
- 1kHz
- Max DC Current :
- 4.5A
- Operating Temperature :
- -55°C~125°C
- Number of Functions :
- 2
- Mounting Type :
- Through Hole
- Termination :
- Radial
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 19mOhm