CM7560-823
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM7560-823
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 82UH 5.5A 2LN TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead/Base Style :
Pin
DC Resistance (DCR) (Max) :
13mOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
Inductance :
82 mH
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Inductance @ Frequency :
82μH @ 1kHz
Max DC Current :
5.5A
Height :
21.8694mm
ECCN Code :
EAR99
Core Material :
Ferrite
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
1kHz
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Published :
Termination :
Radial
Series :
CM7560
Size / Dimension :
1.071Lx0.858W 27.20mmx21.80mm
Packaging :
Bulk
Shielding :
Unshielded
Pbfree Code :
No
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Depth :
28.47mm
Tolerance :
25%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Number of Functions :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
10.2mm
Number of Lines :
2
Datasheets
CM7560-823
API Delevan CM7560-823
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD