CM00624455
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM00624455
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED ACCY MOUNTING SPACER 0.455"
Manufacturer :
Product Category :
Length :
0.455 11.56mm
Series :
SpaceSetter™
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Natural
Optoelectronic Device Type :
LED MOUNTING HARDWARE
LED :
T1, T1 3/4
Material :
Nylon
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CM00624455
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING