CM00624400
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM00624400
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED ACCY MOUNTING SPACER 0.400"
Manufacturer :
Product Category :
Color :
Natural
Material :
Nylon
LED :
T1, T1 3/4
Mount :
Standard
Series :
SpaceSetter™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
0.400 10.16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Optoelectronic Device Type :
LED MOUNTING HARDWARE
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
CM00624400
Visual Communications Company, LLC CM00624400
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING