CLS62NP-151MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLS62NP-151MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
4-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 188MA 1.85OHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.8mm
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
188mA
Series :
CLS62
ECCN Code :
EAR99
Physical Dimension :
6.8mm X 6.6mm X 2.5mm
Published :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.268Lx0.260W 6.80mmx6.60mm
Element Configuration :
Single
Test Frequency :
1kHz
Lead/Base Style :
Gull wing
Application :
GENERAL PURPOSE
Inductance :
150μH
Pbfree Code :
yes
Transformer Type :
DATACOM TRANSFORMER
Width :
6.6mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
1.85Ohm Max
Number of Functions :
1
Datasheets
CLS62NP-151MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD