CIS10P471NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIS10P471NC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Mount :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
1.5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Width :
787.4μm
Length :
1.6002mm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
130mOhm
Height :
939.8μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Lines :
1
Datasheets
CIS10P471NC
Samsung Electro-Mechanics CIS10P471NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN