CIS10P221NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIS10P221NC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
2.5A
Case Code (Metric) :
Depth :
800μm
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
Max DC Current :
2.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CIS10P
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Core Material :
Ferrite
Impedance @ Frequency :
220Ohms @ 100MHz
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
220Ohm
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
25%
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Height :
939.8μm
DC Resistance (DCR) (Max) :
50mOhm
Current Rating :
2.5A
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Case Code (Imperial) :
Number of Lines :
1
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CIS10P221NC
Samsung Electro-Mechanics CIS10P221NC
CIS10P221NC                               Description
CIS10P221NC                               Applications
Noise Suppression in power line
CIS10P221NC                               Features
Smallest beads used in high current.
Ÿ CIS series is used for high current.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN