CIH10T27NJNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIH10T27NJNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27NH 500MA 450MOHM SMD
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
12
Packing Method :
Tape, Paper
Depth :
950μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Inductance :
27nH
Construction :
Chip
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Multilayer
Test Frequency :
100MHz
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
950μm
Shielding :
Unshielded
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
JESD-609 Code :
e3
Military Standard :
Not
Max DC Current :
500mA
Published :
DC Current :
500mA
Core Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
500mA
Series :
CIH10T
Datasheets
CIH10T27NJNC
Samsung Electro-Mechanics CIH10T27NJNC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD