CIH10T10NJNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIH10T10NJNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 600MA 260MOHM SMD
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
100MHz
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Min Operating Temperature :
-55°C
Core Material :
Ceramic
Current Rating :
600mA
Case Code (Imperial) :
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Max DC Current :
300mA
Frequency - Self Resonant :
3.4GHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Inductance :
10nH
Packaging :
Digi-Reel®
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Height :
950μm
Width :
787.4μm
Type :
Multilayer
DC Current :
600mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
600mA
Depth :
950μm
Series :
CIH10T
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Datasheets
CIH10T10NJNC
Samsung Electro-Mechanics CIH10T10NJNC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD