CH0402-290RGFPT
Mfr.Part #
CH0402-290RGFPT
Description
RES CH 0402 THIN FILM
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Resistance :
290Ohms
Height Seated (Max) :
0.025 0.63mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Series :
CH
Feature :
RF, High Frequency
Datasheets
CH0402-290RGFPT
Vishay / Sfernice CH0402-290RGFPT
CH Series, Thin Film, 290Ohms, 0.05W 1/20W, ±2%, -55°C~155°C