CGH25120F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CGH25120F
Manufacturer
Wolfspeed
Description
120W GAN HEMT 28V 2.5-2.7GHZ FET
Stock
36
In Stock :
36
Manufacturer :
Wolfspeed
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Power - Output :
130W
Gain :
12.5dB
Supplier Device Package :
440162
Voltage - Test :
28V
Voltage - Rated :
84V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Transistor Type :
HEMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
2.3GHz~2.7GHz
Current - Test :
500mA
Series :
GaN
Datasheets
CGH25120F
Wolfspeed CGH25120F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V TO247