CFR-25JT-52-150K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-150K
Description
RES 150K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Construction :
Cylindrical
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
CFR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Packing Method :
Ammo Pack
Military Standard :
Not
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Terminal Shape :
Wire
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Resistance :
150kOhm
Published :
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Diameter :
2.4mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CFR-25JT-52-150K
YAGEO CFR-25JT-52-150K
Through Hole FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,