CFR-25JB-52-560R
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
560Ohm
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
CFR-25JB-52-560R
YAGEO CFR-25JB-52-560R
FIXED RESISTOR, 560Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,