CFR-12JB-52-2K2
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-2K2
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
2.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
167mW
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
ROHS3 Compliant
Datasheets
CFR-12JB-52-2K2
YAGEO CFR-12JB-52-2K2
FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,