CFR-12GR-52-68K
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-68K
Description
RES 68K OHM 2% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
68kOhm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12GR-52-68K
YAGEO CFR-12GR-52-68K
68kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,