CFR-12GR-52-24K
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-24K
Description
RES 24K OHM 2% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
24kOhm
Datasheets
CFR-12GR-52-24K
YAGEO CFR-12GR-52-24K
24kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,